50% DISCOUNT with code SALE
50% DISCOUNT with code SALE
50% DISCOUNT with code SALE
50% DISCOUNT with code SALE

All products

All products

Bundles

Bundles
SHOPPING CART
No items in cart

Ako správne vrstviť kozmetické produkty na pleť?

Ako správne vrstviť kozmetické produkty na pleť?

AHA, BHA, kyseliny, exfoliácia, tonizácia. Aj ty sa niekedy cítiš ako mladý chemik, keď sa snažíš vyskladať si svoju skin care rutinu? S obrovským množstvom produktov a možností, ktoré existujú v kozmetickom priemysle je niekedy náročné sa zorientovať. Ale neboj sa! Od toho sme tu my. Prevedieme ťa pravidlami skin care až kým nenájdeš svetlo na konci tunela. A ver nám, bude to jednoduchšie než si myslíš.

Aby si zo všetkých produktov vyťažila čo najviac, je potrebné ich správne vrstviť. Toto je poradie, vďaka ktorému získaš zo svojej rutiny maximálny efekt.

Pleť najskôr vyčistíme

Čistenie, čistenie, čistenie. To je alfa a omega starostlivosti o pleť. Pot, make up, prach, baktérie, to všetko sa nám počas dňa drží na pleti. A to tam predsa mať nechceme. Pre udržanie si zdravej pleti je dôležité dvojfázové čistenie. Čo to znamená? 🧐 Každý večer si tvár najskôr odlíčiš od make-upu a následne ju vyčistíš jemným čistiacim gélom. Všetky skin care fanúšičky, ale vedia, že pleť si čistíme aj ráno, vtedy pleť nemusíme čistiť dvojfázovo, stačí ak jej doprajeme jedno kolo čistenia so šetrným gélom či mliekom.

Exfoliácia

Aj keď to slovo znie zvláštne, ide vlastne o klasický peeling, kedy zbavuješ svoju pokožku nečistôt a odumretej kože. Nech už siahneš po akomkoľvek produkte, pamätaj si, že exfoliácia je druhá v poradí.

Toner

Nie, nemyslíme na náplň do tlačiarne. Ide o kozmetický produkt, ktorý vyrovnáva pH pleti a pomáha odstrániť zbytkové nečistoty. Pleť taktiež hydratuje, vyživuje, upokojuje, ale hlavne ju pripraví na príjem aktívnych látok, ktoré aplikujete ako ďalšie. Takže píšeme si, tretí v poradí používame toner. 💖

Maska na pleť

A práve sme sa dostali k nášmu najobľúbenejšiemu kroku v rutine, masky. Viete prečo ich milujeme? Pretože to je jeden z mála produktov, ktorý ťa “donúti” sadnúť si na 15 minút na zadok a oddychovať kým pôsobí. 💆‍♀️ Počuli sme aj legendy o ľuďoch, ktorí s maskami na tvár upratujú alebo dokonca pracujú, ale my si stále radi vyložíme nohy a pozeráme seriál alebo si čítame.

Štvrtým produktom v poradí je teda maska a nám nedá neodporučiť vám našu magnetickú masku, ktorá je plná skvelých ingrediencií ako napríklad bahno z Čierneho mora či vitamín C, taktiež krásne vonia a dáva sa jednoducho dole za pár sekúnd bez akéhokoľvek neporiadku.

Sérum na pleť

Ďalšie v poradí sú séra. Ak ich používaš viacero, riaď sa jednoduchým pravidlom, nanášaj ich od najtekutejšieho po najhustejšie a medzi jednotlivými produktmi, daj pleti chvíľu čas, aby ich absorbovala.

Prípravky na akné (lokálne ošetrenie)

Ak bojuješ s akné a máš doma na poličke špeciálny produkt, potom ho použi v šiestom kroku svojej skin care rutiny. 🙌 Prípravky na lokálne bodové ošetrenie sú totiž hustejšie ako tonery a séra, takže by mali pokračovať po vstrebaní týchto produktov do pokožky.

Očný krém

Aj očné okolie potrebuje kvalitnú starostlivosť. V siedmom kroku je čas na očný krém podľa tvojho výberu.

Hydratačný krém

Hydratácia je základ zdravej pleti. Či už je tvoje pokožka suchá, mastná, zmiešaná alebo normálna kvalitný hydratačný krém je jednoducho must. A nezabúdaj, že krém používame ráno aj večer. 🌞🌚

SPF 30+ na pleť

Posledný no hádam najdôležitejší krok skin care rutiny je SPF, ten aplikuj len ráno a počas dňa, vo večernej rutine ho vynechaj. ☝️Tento produkt chráni tvoju pleť pred poškodením UVA a UVB lúčmi, ktoré okrem iného spôsobujú starnutie pleti a pigmentové škvrny.

Vyčerpávajúca rutina je za nami. Aj keď sme ti ukázali ako postupovať pri 9 krokovej skin care, stále veríme, že v jednoduchosti je krása a pokojne niekoľko krokov vynechaj. Koniec koncov, vždy je to o tom nájsť si niečo, čo ti vyhovuje. 😘 Veríme, že ti náš článok pomohol a pokojne si ho ulož na neskôr, keď si budeš potrebovať pripomenúť v akom poradí si naniesť masku na tvár.

DELIVERY

IN 3 DAYS
FREE SHIPPING

OVER €60
NATURAL
COMPOSITION